background

Prof. Dr. Alp Gurbet

Prof. Dr. Alp Gurbet

Prof. Dr. Alp GURBET, 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lisans öncesi eğitimi İstanbul’da tamamlamıştır. 1987 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlamış olduğu lisans eğitimini 1993 yılında tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır.

1993-1998 yılları arasında mecburi hizmet ve askerlik görevlerini tamamlamıştır. Mecburi hizmetinin ardından 1998 yılında Uludağ Üniveristesi Tıp Fakültesi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda ihtisas eğitimine başlamış ve Aralık 2002’de Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nde uzmanlığını almıştır. İhtisas eğitimini tamamlamasının ardından yine aynı fakültede Algoloji (Ağrı) Kliniği’nde çalışmaya başlamıştır.

2007 yılında Yardımcı Doçent, 2010 yılında Doçent ve 2017 yılında Profesör unvanlarını almıştır.

Prof. Dr. Alp GURBET, 2008 yılında Türk Algoloji – Ağrı Derneği Yeterlilik Kurulu tarafından düzenlenen Algoloji Board sınavını geçerek Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmıştır. 2012 yılında ise Algoloji (Ağrı) yan dal uzmanlığını tamamlamıştır. İyi derecede İngilizce bilmekte olan Prof. Dr. Alp GURBET’in yabancı dergilerde 23 ve Türkçe dergilerde 18 adet yayını bulunmaktadır.

Türk Algoloji – Ağrı Derneği, Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği, Rejyonal Anestezi Derneği, World Institute of Pain ve European Society of Regional Anesthesia gibi birçok ulusal ve uluslararası mesleki kurum, kuruluş ve derneğe üyeliği bulunan Prof. Dr. Alp GURBET, mesleki çalışmalarına Uludağ Üniversitesi’nde devam etmektedir.