Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır, Algolojide tüm işlemler sedasyon altında yapılır. Yani düşük doz anestetik ilaç verilir, hasta işlem esnasında herhangi bir ağrı ve acı hissetmez.

İşlemlerimiz skopi yada ultrasonogtafi ile görüntüleme yöntemleri altında, kontrast madde ve uyarılar verilerek uzman ellerde yapılmaktadır. Bu nedenle felç kalma olasılığınız sıfıra yakındır.

Uygulamaları görüntüleme eşliğinde yapmaktayız. Ek olarak radyofrekans cihazı ile sinire yakınlığımızı ölçüyoruz. Bu nedenle sinir hasarı riski yok denecek kadar azdır.

Fibromiyaljide ne yazık ki kesin bir çözüm olmamakla birlikte kuru iğneleme, tetik nokta enjeksiyonu, nöralterapi, glutatyon ve C vitamini takviyesi ile uzun süre rahatlama sağlanabilir. Egzersiz, stresten uzak durma ile bu süre uzatılabilir.

Kesinlikle evet, ülkemizde Algoloji uzmanlığı için Anesteziyoloji, Nöroloji ya da Fiziksel Tıp Rehabilitasyon ihtisasından sonra 2 sene eğitim alınması gereklidir. Uzmanlığı olmayan kişilerce yapılan işlemlerde geri dönülmesi zor olan komplikasyonlar gelişebilir.